Apie mus

   Jau du dešimtmečius,  nuo  1993– ųjų gruodžio, po Valiaus BUTANAVIČIAUS nupieštos baltos varnos sparnu mūsų bibliotekoje laikas nuo laiko susiburia, pristatydami tiek savo, tiek garsių Lietuvoje literatūros, meno žmonių kūrybą alytiškiai, neabejingi gimtojo miesto kultūrai ir menams apskritai… Statistika elementari. Vien per  pirmąjį  gyvavimo dešimtmetį „BALTOS VARNOS“ salone surengta per  70 literatūrinių- muzikinių vakarų , dailės ir fotografijos parodų, virtualioje interneto erdvėje „sukasi” kelios miesto kultūrai aktualios duomenų bazės ( “Nepublikuoti Rimo Buroko eilėraščiai”, “Alytaus vizualiųjų menų kūrėjai ir jų kūryba“  ir kt..)

    Mūsų  „krikštatėviai “– a.a.Jurgis KUNČINAS bei savo penkiasdešimtmetį „BALTOS VARNOS“ dešimtmečio išvakarėse atšventęs Antanas A.JONYNAS, netrukus tapęs ir Nacionalinės premijos laureatu. Svečiuose pabuvojo daugelis kitų elitinės literatūros kūrėjų – tai ir „gyvasis klasikas” Juozas ERLICKAS , Kęstutis NAVAKAS ir Kornelijus PLATELIS, Laimonas TAPINAS, Algimantas MIKUTA ir Donaldas KAJOKAS ,daugybė  kitų pripažintų plunksnos meistrų. Personalines savo kūrybos parodas surengė didesnė dalis alytiškių dailininkų ir fotografų. O Zenonas BULGAKOVAS , Vytautas STANIONIS, Benjaminas JENČIUS, Vytautas REMEIKA, Kostas POŠKUS, Janina ŽUKAITIENĖ – net ne po vieną. Svečiavosi meninės fotografijos įžymybės – Milda DRAZDAUSKAITĖ, Snieguolė MICHELKEVIČIŪTĖ, Romualdas RAKAUSKAS, Algimantas ALEKSANDRAVIČIUS, Rimaldas Vikšraitis ir kt.,grojo žinomi džiazo meistrai ir klasikinės muzikos atlikėjai.

     Bet svarbiausia “BALTOS VARNOS”  per du dešimtmečius įgyta vertybė –laisvamaniška gimtojo miesto kultūrai neabejingų, ją puoselėjančių, kuriančių žmonių bendradarbiavimo ir bičiulystės dvasia, kuri ir lėmė šio sambūrio gyvybingumą.

 Salonas ”BALTA VARNA” nebe pirmus metus veikia, kaip asociacija.  Tarp steigėjų – bibliotekininkai ir menininkai, politikai ir žurnalistai bei , suprantama, pats “krikštatėvis” – poetas Antanas A. Jonynas.

    Stambiausias salono  “BALTA VARNA”  įgyvendinamas  projektas skirtas ištikimo mūsų bičiulio, a.a. Jurgio KUNČINO atminimui.Tai respublikiniai trumposios prozos skaitymai: “UŽĖJAU PAS DRAUGĄ arba IMBIERO VAKARAI“.  2004- ujų gruodžio pradžioje pirmąkart pas mus svečiavosi, savo kūrybą pristatė  visas būrys  įdomiausių Lietuvos  trumposios novelistikos kūrėjų.  „ Pirmajam  blynui“ neprisvilus, šis prozos festivalis jau tapo tradiciniu renginiu, įdomiu ne tik alytiškiams – lietuviškosios prozos  gerbėjams, bet ir jos kūrėjams visos šalies mastu. 2014 -aisiais minime jau dešimtmetį nuo šių trumposios prozos fiestų organizavimo pradžios.

Ne mažiau mums svarbus darbas -inicijavome ir kitaip daug padirbėjome,kad  2009 -aisiais metais dienos šviesą išvystų knyga „rimas burokas. (ne)gyvenimo fragmentai :eilėraščiai,šviesrasčiai,prisiminimai”. Ją išleidome kartu su leidykla Kitos knygos.